Vyhledávání zájezdu
Tanzanie: dobrodružné safari s pobytem na Zanzibaru - Tanzanie - Zanzibar - Nungwi

Tanzanie: dobrodružné safari s pobytem na Zanzibaru

Tanzanie » Zanzibar » Nungwi

, HotelTanzanie: dobrodružné safari s pobytem na Zanzibaru

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis hotelu
Naše mínění:
Příjemný luxusní hotel, jednotlivé budovy jsou rozmístěny ve skvěle udržovaných zahradách. Pobyt si zde užije každý, kdo hledá odpočinek v tropickém ráji se skvělým jídlem a krásným mořem na koupání. Tato část ostrova není ovlivněna velkými odlivy typickými pro většinu Zanzibaru, do moře si tedy můžete jít bez problémů zaplavat kdykoliv.

Popis:
Tento luxusní resort leží přímo na břehu moře v krásné tropické zahradě na pláži Nungwi na severozápadním pobřeží Zanzibaru. Vzdálenost od letiště je 55 minut.

Aktivity
Hosté hotelu mají k dispozici lehátka, osušky a slunečníky zdarma jak u bazénu (infinity) tak i na pláži. Můžete využít některou z nabídek vodních sportů (přímo v hotelu je i potápěčské centrum), zahrát si tenis, zajít si do moderně vybaveného fitness centra či se nechat hýčkat ve Spa Centru.
Každý pátek se konají slavnostní gala večeře (nutné společenské oblečení) a každé úterý je tradiční africký večer.

Služby
Hostům jsou k dispozici následující restaurace a bary:
hlavní restaurace Aqua
japonská restaurace Ishi Teppanyaki
místní speciality - The Carnivorous
Pizza and Pasta
Sunset Bar
plážový bar Makuti
Cigar and Shisha Lounge
Tea room

Ubytování:
Všechny pokoje a suite mají soukromou terasu a výhled na moře. Pokoje Superior Junior Suites, Jacuzzi Suites a Prestige Beach Villa jsou v soukromé části, kam ostatní hosté nemají přístup. Všechny pokoje jsou prostorné, vkusně zařízené a nabízejí hostům veškeré pohodlí.
Vybavení hotelu
zahrada, směnárna, slunečníky a lehátka, restaurace, recepce, nosič zavazadel, masáže, konferenční místnost, kancelářské služby, jacuzzi, fitness, čajovna, business centrum, bazén, bar, 24-hod.servis
1. den: VÍDEŇ - KILIMANJARO
Odlet z Vídně přes Addis Abeba na letiště Kilimanjaro. Po vyřízení vstupních formalit na vás bude čekat řidič a bude následovat transfer do hotelu (cca 1 hod.), ubytování odpočinek po cestě a nocleh.
2. den: ARUSHA – TARANGIRE
Po brzké snídani se vydáte se na krátkou cestu k národnímu parku Tarangire, kde vás čeká vaše první safari. Tarangire je od Ilboru Safari Lodge cca 2,5 hodiny jízdy. Projedete hlavním městem regionu Arushou s nádherným hornatým okolím. Lokalita je jedním z největších producentů květin na světě. Z místních skleníků odlétají každý den růže na květinovou burzu do Holandska. Projedete kolem jezera Burungi a dopoledne přijedete na ubytování Tarangire River Camp. Ubytujete se, poobědváte, trochu si odpočinete. Kemp je postavený na pozemku národního parku (není oddělený žádným plotem nebo barierou od národního parku). Zvířata tedy mohou svobodně migrovat i na pozemek kempu. Právě Tarangire je místem, kde máte téměř 100% jistotu, že potkáte velké stádo slonů. Milují především místní mokřady, kam se vracejí ze svých poutí za potravou a dopřávají si bahenní lázně. Tarangire je nejen rájem slonů, ale i významným zimovištěm ptáků. Na mokřadech a jezírcích jich tu uvidíte nepřeberné množství. Zebry, žirafy a pakoně jsou v Tarangire v tomto období ve velkém počtu, takže by vaše safari mělo být velmi pestré. Navíc Tarangire je vyhlášeným místem výskytu baobabů. Po odpočinku vás čeká odpolední safari, které se protáhne až do setmění. Vrátíte se na večeři. To už bude venku připravený oheň a venkovní posezení, abyste si mohli užít pohled na nádhernou africkou noční oblohu.
3. den: TARANGIRE – NGORONGORO
Dnešní dopoledne můžete ještě znovu strávit na safari v Tarangire (za příplatek), a nebo si pospíte a po snídani si zabalíte a rozloučíte se s Tarangire. Další zastávkou bude ubytování Rhino Lodge, které je položené na okraji kráteru Ngorongoro.
Vaše cesta povede stále vzhůru až do nadmořské výšky nad 2 000 m n.m., na hranu kráteru Ngorongoro. Do lodže přijedete odpoledne, ubytujete se, potěšíte se pohledem na hluboký a rozlehlý kráter pod vámi (vnitřní plocha kráteru je velká jako tzv. Velká Praha – 384 km2). Při pohledu shora vám ani nepřijde, že tam dole je unikátní svět, který nenajdete nikde jinde na světě. Můžete se projít po okolí, buď sami, nebo s průvodcem, jak vám libo. Můžete odpočívat u bazénu a užívat si dobré pití a jídlo místní restaurace. V podvečer večeře a nocleh.
4. den: NGORONGORO – ARUSHA
Snídani si vezmete do balíčku a vyjedete do kráteru před svítáním. Zajistíte si tím to, že budete mít kráter tak trochu pro sebe. Masová turistika totiž dorazí až kolem 9 hodiny. Dnes vás čeká celodenní safari. Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě – žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali. Do odpoledne budete objevovat krásy tohoto naprosto unikátního místa. Poté vyjedete po jihozápadní stěně kráteru na jeho prstenec a vydáte se na cestu zpět do Arusha. Ubytování, večeře a nocleh.
5. den: ARUSHA - ZANZIBAR
Poslední snídaně v lodžii a pak už bude následovat transfer na letiště, odkud poletíte domů a nebo si můžete prodloužit pobyt na Zanzibaru. Po příletu na Zanzibar na vás bude čekat řidič a bude následovat transfer do hotelu, ubytování a večeře.
6.-9. den: POBYT NA OSTROVĚ ZANZIBAR
Pobyt na ostrově Zanzibar.
10. den: ZANZIBAR – DAR ES SALAAM - ADDIS ABEBA
V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do Vídně přes Dar es Salaam a Addis Abeba.
11. den: ADDIS ABEBA - VÍDEŇ
Přílet do Vídně v ranních hodinách.
Sport
vodní sporty, tenis, fitness, bazén

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.